Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2018, 16:24

Národniarom prekáža koza v Prezidentskom paláci, prebrali rétoriku kotlebovcov

Koza v Prezidentskom paláci bola súčasťou kampane organizácie Človek v ohrození.

Národniarom prekáža koza v Prezidentskom paláci, prebrali rétoriku kotlebovcov
Zdroj: TASR

Slovenskej národnej strane prekáža, že prezident Andrej Kiska v rámci charitatívnej kampane mimovládnej organizácie pustil do Prezidentského paláca kozu.

"Prezident Kiska v oficiálnych reprezentačných, ceremoniálnych priestoroch hlavy štátu víta a prijíma kozu, obyčajnú kozu, takmer identickým spôsobom ako úspešných olympionikov, profesorov, cirkevných hodnostárov, vysokých štátnych funkcionárov, členov vlády či najvyšších predstaviteľov iných štátov," hovorí podpredseda SNS Jaroslav Paška, podľa ktorého ide o nepríjemné divadlo až cirkus.

Kisku za pustenie kozy do paláca kritizovali aj kotlebovci. Ich reakcia však prišla o niekoľko dní skôr ako SNS. "Keď chcel Kiska vidieť kozu, mal ísť na salaš a nie robiť salaš z Prezidentského paláca. Zdehonestoval funkciu prezidenta a zosmiešnil tak celé Slovensko," uviedol Marian Kotleba na sociálnej sieti.

Koza v Prezidentskom paláci bola súčasťou kampane organizácie Človek v ohrození.

Kampaň upozorňovala na to, že v niektorých komunitách v Keni dokáže už jedna koza zabezpečiť obživu či zdroj príjmov. Vyzývajú preto ľudí na pomoc chudobným rodinám po celom svete. 

"Ľudia môžu siahnuť po daroch, ktoré zabezpečia obživu, vzdelanie, aj lepšiu budúcnosť. Maskotkou kampane sa tento rok stala koza Božka, ktorá zablúdila na najrôznejšie miesta a stretla sa s viac ako 20 osobnosťami," hovorí PR manažérka organizácie Frédérique Hazéová pre portál Bratislava24.sk. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.