Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2018, 18:00

Zopakuje Vallov úspech? Časť jeho tímu robí v mojej kampani, priznala Čaputová

  • V HNtelevízii sme sa rozprávali s kandidátkou na prezidentku Zuzanou Čaputovou.
  • Trúfa si zopakovať úspech Matúša Valla?
  • A budú podľa nej Miroslav Lajčák a Andrej Kiska nakoniec kandidovať?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Všetci kandidáti na prezidenta čelia veľkej dezilúzii a strate dôvery verejnosti. V štúdiu HNtelevízie to vyhlásila Zuzana Čaputová, ktorá na prezidentku kandiduje za mimoparlamentné Progresívne Slovensko.

Čaputová zatiaľ má, podobne ako na začiatku svojej kampane nový bratislavský primátor Matúš Vallo, pomerne nízku poznateľnosť. "Je to naozaj porovnateľné s príbehom Matúša Valla a musím aj povedať, že časť jeho tímu, ktorá robila preňho úspešnú kampaň, robí v mojej kampani," pripúšťa.

Uznáva však zároveň, že "Bratislava je iná ako Slovensko".

Práve miera poznateľnosti je podľa nej hlavný problém kandidátov, ktorí sa rozhodli ísť do volebného kolotoča zo sveta mimo politiky. "Je to neporovnateľná situácia s človekom, ktorý je 20 rokov v politike a niekoľkokrát do týždňa na televíznych obrazovkách," tvrdí Čaputová.

Určujúcou témou prezidentských volieb v roku 2019 bude podľa nej spravodlivosť. Tvrdí to na základe jej osobných stretnutí s ľuďmi, ktoré vedie v rámci kampane, ale aj protestov, na ktorých tisíce ľudí žiadali slušné a spravodlivé Slovensko.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.