> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2018, 18:00

Droba: Spolupracujeme aj s poslancami za Smer, za tri týždne sme ušetrili pol milióna

  • Ako sa darí bratislavskému kraju bojovať so zlou dopravou situáciou? 
  • Akými opatreniami sa županovi darí šetriť peniaze? A na čo ich využíva?
  • Kedy bude mať kraj prvé záchytné parkoviská?
  • O tom, ako aj o mnohých ďalších veciach, sme sa v HNtelevízii rozprávali s Jurajom Drobom.

Bratislavský župan Juraj Droba má za sebou rok vo funkcii. V rozhovore pre HNtelevíziu sumarizoval, čo sa mu za toto obdobie podarilo a aké sú jeho ďalšie plány.

"Nezabíjam čas žiadnymi žabomyšími vojnami v zastupiteľstve, spolupracujeme aj s poslancami za Smer," pochválil si si prácu v krajskom parlamente župan.

Jedným z jeho hlavných cieľov bolo šetrenie a dobré hospodárenie kraja, čo sa mu podľa vlastných slov darí. "Za tri týždne sme ušetrili pol milióna, zosekali sme marketing," popísal svoje kroky vo funkcii s tým, že počas tohto roka sa mu podarilo ušetriť štyri percentá prevádzkových nákladov.

V rozhovore sa Droba vyjadril aj ku kritizovanej oprave cesty medzi Sencom a Pezinkom, ktorá paralyzuje dopravu v lokalite. Ako uviedol, táto rekonštrukcia musela byť uskutočnená rýchlo a v takom rozsahu, inak by kraj prišiel o peniaze, ktoré mu ponúklo ministerstvo dopravy.

S novým županom sme sa rozprávali aj o tom, ako chce prispieť k riešeniu zlej dopravnej situácie v kraji a v ktorých lokalitách sa obyvatelia môžu dočkať záchytných parkovísk. 

Viac sa dozviete v rozhovore.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.