Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Dvaja ministri Smeru končia. Kým šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák podal demisiu, financmajster Peter Kažimír má namierené na čelo Národnej banky Slovenska.

​Čo to znamená pre dlhodobo najsilnejšiu politickú stranu na Slovensku? O tom sme sa v štúdiu HNtelevízie rozprávali so šéfom agentúry AKO Václavom Hříchom.

"Nikdy nehovor nikdy. Budú sa snažiť, aby sa našiel nejaký kompromis," hovorí o snahách premiéra Petra Pellegriniho a prezidenta Andreja Kisku v súvislosti s demisiou ministra zahraničných vecí. Predseda vlády totiž chce ešte Lajčáka presviedčať, v utorok sa s ním stretne prezident.

Podľa Hřícha sa nateraz zdá, že Lajčák kandidátom Smeru na prezidenta nebude. "To mu ale napríklad nebráni, aby kandidoval ako nezávislý," dodal vzápätí.

"Minister zahraničia 99 percent svojej agendy komunikuje mimo Slovenskej republiky. To znamená, bolo by to ako keby zmena toho teritória alebo pôsobiska, kde by bol. A pravdepodobne by tam nebol konfrontovaný s takými témami, s akými je konfrontovaný napríklad tu. Ale môj osobný názor je, že o ten post nemá záujem," vysvetlil Hřích.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.