Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2018, 00:00

Inovácie sú pre nás nevyhnutnosť

Inovácie sú pre nás nevyhnutnosť
Zdroj: Reuters

Veda a výskum. Aj to bol jeden z jednotných a hlavných spoločných motívov panelistov na HN konferencii s názvom Slovenský národný záujem. Podľa nich je pre budovanie fungujúceho podnikateľského prostredia dôležité prilákať i vybudovať nových hráčov na poli vedy a výskumu. Okrem toho sa vzniesla vlna kritiky aj na podiel investícií v porovnaní s celkovým hrubým domácim produktom krajiny. Okolité krajiny sú totiž v tomto odvetví pred nami a budujú pre spoločnosti istejšie zázemie z hľadiska pôsobenia v budúcnosti. „Sme automobilovou krajinou. To je dobré. Treba však myslieť na budúcnosť a rozvíjať aj umelú inteligenciu a automatizáciu výroby,“ konštatoval Peter Kolesár, predseda predstavenstva a generálny riadit

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.