Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2018, 00:00

Poisťovňu zmenilo najviac ľudí za posledných šesť rokov

Počet prestupov podľa analytikov dokazuje, že ľudí zaujímajú benefity.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská
Zdroj: TASR/M. Baumann

Platenie ošetrení nad rámec zákona a lepšia zdravotná starostlivosť. Tieto parametre presvedčili viac ako 139-tisíc ľudí, aby tento rok zmenili svoju zdravotnú poisťovňu. Aj keď ide o najvyššie číslo za posledných šesť rokov, celkovo ide len o 2,6 percenta poistencov.
Najviac sa v súboji o poistenca darilo súkromnej poisťovni Dôvera, ku ktorej prestúpilo viac ako 30-tisíc ľudí. Cieľom bolo podľa PR manažéra poisťovne, Mateja Štepianskeho prekonať hranicu 1,5 milióna poistencov, čo sa im podarilo.

VšZP má menej poistencov
Kladnú hodnotu má aj výsledok poisťovne Union, ktorá tento rok získala viac ako osemtisíc nových klientov. Podľa jej hovorcu Mateja Neumanna stojí za prírastkom najmä ponuka benefitov. „Union zdravotná poisťovňa už dlhodobo patrí k lídrom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.