Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 14:47

Prezident udelil milosť nevyliečiteľne chorému mužovi

Prezident odpustil odsúdenému dva nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní desať mesiacov a 16 mesiacov.

Prezident udelil milosť nevyliečiteľne chorému mužovi
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prezident Andrej Kiska udelil vo štvrtok individuálnu milosť 79-ročnému mužovi, ktorý trpí nevyliečiteľným onkologickým ochorením. Informoval o tom prezidentov poradca pre komunikáciu Roman Krpelan .

Prezident odpustil odsúdenému dva nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní desať mesiacov a 16 mesiacov, ktoré mu boli právoplatne uložené súdom za opakované spáchanie prečinu krádeže – neoprávnené odbery elektrickej energie.

"Podľa správy o zdravotnom stave odsúdeného je jeho život v bezprostrednom ohrození a nie je predpoklad na zlepšenie onkologického ochorenia ani na dlhodobé udržanie ochorenia v súčasnom štádiu a rozsahu," uviedol Krpelan.

Výkon trestov odňatia slobody by bol vzhľadom na vážny zdravotný stav a vysoký vek odsúdeného značne komplikovaný.

Kiska pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol tiež na skutočnosť, že odsúdený muž pred spáchaním uvedených skutkov viedol takmer 30 rokov bezúhonný život, v súčasnosti proti nemu nie je vedené žiadne trestné stíhanie a ani priestupkové konanie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.