Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 12:59 Aktualizované dňa 29.11.2018 o 13:31

Bugár: Pakt je zástupná téma. Rusko je jednoznačne agresor, stanovisko Slovenska je mäkké

Vládna strana Most-Híd podporuje stanovisko ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

Bugár: Pakt je zástupná téma. Rusko je jednoznačne agresor, stanovisko Slovenska je mäkké
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V súvislosti s Globálnym paktom OSN o migrácii zazneli v parlamente rôzne dezinformácie a došlo k strašeniu občanov. Vyhlásil to predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár na tlačovej konferencii.

"Podporujeme čo aj (minister zahraničných vecí Miroslav, pozn. red.) Lajčák napísal, podporujeme aj to, aby sme tieto naše výhrady dostali do zápisnice," skonštatoval Bugár.

​Reagoval na uznesenie, ktoré parlament prijal 90 hlasmi. V tom sa píše, že vláda má zaujať nesúhlasné stanovisko k paktu. Má tiež vykonať príslušné opatrenia spojené so stiahnutím Slovenska z procesu prijímania dokumentu na stretnutí vlád a vysokých predstaviteľov, ktoré sa má uskutočniť v Maroku. Poslanci Mosta za uznesenie nehlasovali.

Šéf diplomacie hrozí, že ak Slovensko neprijme pakt, na ktorom sa ako predseda Valného zhromaždenia OSN osobne podieľal, podá demisiu.

"Ide o zástupnú tému," vyhlásil na margo diskusie o pakte OSN Bugár a poukázal na to, že stanovisko Slovenska v prípade konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou je mäkké. "Jednoznačne Rusko je agresor," dodal šéf Mosta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.