Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 23:43

Nemocnice si budú vyberať, v čom chcú byť naozaj dobré

Nemocnice si budú vyberať, v čom chcú byť naozaj dobré
Zdroj: TASR

V slovenských nemocniciach sa dnes nájdu oddelenia, ktoré vykonajú ročne napríklad len dve či tri operácie v oblasti brušnej dutiny. Ak sa na takomto oddelení robia iba v takom malom počte, hrozí, že zdravotníci nemajú kde nabrať skúsenosti na komplikovanejšie prípady. Tie sa zase na druhej strane robia vo veľkom počte iba vo vybraných nemocniciach. Rezort ministerstva zdravotníctva preto navrhuje zmenu. Po novom by v každej nemocnici nemali byť všetci odborníci pod jednou strechou, ale nemocnice by sa mali špecializovať. V ostatných menších nemocniciach bude zase väčší priestor pre doliečovanie. Pacientom by mal nový systém garantovať lepšiu zdravotnú starostlivosť už v roku 2020 a nabiehať by mal do roku 2021.

Nemocnice budú robiť to, čo vedia najlepšie
Podľa šéfa Inštitútu zdravotnej politiky sa budú nemocnice rozhodovať,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.