Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 19:30

Beblavý sa ostro pustil do Danka: Je to ruský agent a chce sa zbaviť Lajčáka

Podľa šéfa hnutia Spolu ide o hru predsedu parlamentu, ktorý chce rozložiť slovenskú zahraničnú politiku.

Stojí Miroslav Lajčák proti slovenským záujmom? „V tomto prípade si myslím, že áno,“ odpovedal podpredseda národniarov Anton Hrnko na otázku v súvislosti s Lajčákovou obhajobou migračného paktu OSN.

Nepredvídateľný dokument

Národná rada už druhý deň žije vyostrenými diskusiami na adresu paktu o migrácii z dielne OSN.

Práve zajtra o jedenástej hodine doobeda by sa malo rozhodnúť, či parlament odklepne účasť slovenskej strany na decembrovej marakéšskej konferencii, na ktorej bude hlavným bodom programu práve kontroverzný dokument.

​Podpredseda SNS má naň jasný názor. „Pri tomto pakte hrozia nepredvídateľné dôsledky, ktoré nikto nevie vyhodnotiť a nikto nevie čoho k čomu sa zaväzuje,“ okomentoval dokument Hrnko. Peáve Andrej Danko je jedným z najväčších kritikov dokumentu a je rázne proti tomu, aby sa v Maroku Slováci rokovaní zúčastnili.

Proruský agent Danko

Na druhej strane vidí výrazne kriticky kroky Hrnkovho politického šéfa Miroslav Beblavý, šéf strany Spolu. „Je to hra pána Danka, ktorý sa snaží rozložiť slovenskú zahraničnú politiku, zbaviť sa pána Lajčáka a presadzovať ruské záujmy,“ povedal ostro opozičný poslanec. A prečo by sa šéf národniarov mal snažiť „odpísať“ slovenského šéfa diplomacie? „Pretože pán Danko je agent ruských záujmov a pán Lajčák je garant európskej politiky slovenskej vláde,“ dodal na záver.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.