Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 16:01 Aktualizované dňa 28.11.2018 o 16:53

Na vianočných trhoch v Bratislave vypukol požiar, jeden človek utrpel zranenia

Na mieste zasahujú záchranné zložky, požiar poškodil národnú kultúrnu pamiatku.

Na vianočných trhoch v Bratislave vypukol požiar. Na mieste zasahujú záchranné zložky a evakuovali Hlavné námestie. Jeden človek pri incidente utrpel zranenia. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Portál denníka Nový čas informuje, že v stánku s lokšami mala vybuchnúť plynová bomba. 

"Bratislavskí hasiči momentálne zasahujú pri požiari na Hlavnom námestí v Bratislave, ktorý vypukol po pol štvrtej popoludní. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt," informovala Farkasová.

"Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti sú evakuované, hasiči vykonávajú hasebné práce a prieskum objektov. Pri udalosti zasahuje 25 príslušníkov HaZZ so 7 kusmi hasičskej techniky, na miesto smerujú aj dobrovoľní hasiči z DHZO Ružinov. Podľa predbežných informácií sa pri udalosti nikto nezranil," doplnila hovorkyňa.

Požiar podľa záberov poškodil Palác Uhorskej eskontnej a zmenárenskej banky známy aj ako palác Roland, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Celá budova patrí poisťovni Kooperativa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.