Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 19:30

Prieskum ukázal silnejšiu informáciu, ako príklon k ĽSNS, tvrdí odborníčka. Prečo najviac mladých volí Kotlebu?

  • O tom, že mladí voliči do 24 rokov by najviac volili ĽSNS, sme sa v HNtelevízii rozprávali s Katarínou Čavojskou z Rady mládeže Slovenska.
  • Môže ísť podľa nej o rebelstvo?
  • A je mladým politika ľahostajná?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Voliči do 24 rokov by v parlamentných voľbách najviac volili ĽSNS. Prečo je to tak? O tom sme sa v štúdiu HNtelevízie rozprávali s Katarínou Čavojskou z Rady mládeže Slovenska.

"Neprekvapilo nás to, pretože tento typ informácie dlhodobo sledujeme. V podstate od volieb v roku 2016, kedy sme sa začali viac zameriavať práve aj na volebné správanie mladých," tvrdí Čavojská.

​Prieskumy podľa nej ukazujú, že postavenie ĽSNS medzi mladými voličmi je stabilné.

Mladí, ktorí sa prikláňajú k ĽSNS, tak robia preto, lebo strana Mariana Kotlebu prináša jednoduché odpovede na zložité problémy, ktoré ich trápia a nevedia ich iným spôsobom riešiť, zdôrazňuje Čavojská.

Prieskumy podľa nej naznačujú, že politika mladým nie je ľahostajná. "Sledujú politické témy, zapájajú sa do rôznych aktivít v online prostredí, zapájajú sa do aktivít vo verejnom priestore," približuje.

Viac mladých, ako by volilo hociktorú stranu, ešte ani nevie, koho voliť.

"Je tam 30 percent mladých ľudí, ktorí nie sú rozhodnutí v tomto momente, koho by volili a toto je možno ešte silnejšia informácia, ako to o tej veľkej preferencii voči strane ĽSNS," vyhlásila Čavojská.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.