Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2018, 00:00

Sulík pre HNtelevíziu: Ideme vyhrať voľby. Verím, že koaličných partnerov bude čo najmenej

Pozrite si rozhovor so šéfom SaS Richardom Sulíkom v HNtelevízii.

Šéf SaS Richard Sulík jednoznačne hovorí, že jeho cieľom je vyhrať voľby a poraziť Smer aj čo sa týka volebného výsledku. Nevie však povedať, či strana môže mať vo voľbách 20 alebo 18 percent.

Šéf liberálov zároveň posiela voličom jednoznačný odkaz. "Veľa voličov bude mať na výber. Buď budú chcieť experimentovať alebo nahradiť Smer. A vtedy je SaS prvá voľba. Samozrejme dúfam, že koaličných partnerov bude čo najmenej," tvrdí Sulík.

Podľa neho SaS je jediná strana, ktorá má reálne predpoklady vo voľbách Smer poraziť.

"My sme jediní, ktorí na to majú predpoklady. Nemá zmysel si dávať ciele, ktoré na 100 percent splníte. Ak je tu niekto taký, kto Smer porazí, tak je to SaS. Nestačí len program, potrebujete aj ľudí, čisté financovanie, skúsenosti či odhodlanie," doplnil šéf liberálov.

V rozhovore sa vyjadroval aj k posledným prieskumom, podľa ktorých by bolo v parlamente až desať strán.

"Takto to rozhodne neskončí. Voliči nepošlú desať strán do parlamentu. Vzniklo to preto, že tu bolo vákuum. Žiadna strana sa jasne neprihlásila k tomu, že ide nahradiť Smer. My sme to teraz urobili."

Sulík hovoril aj o tom, čo by teraz urobil inak ako v predchádzajúcej vláde a reagoval aj na plány prezidenta Andreja Kisku vstúpiť do politiky. 

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.