Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2018, 08:42

Ministri vnútra sa zídu na Slovensku. RIešiť budú najmä migráciu

Ministri budú hovoriť o nariadení o Európskej pohraničnej a pobrežnej stráži, novele návratovej smernice, nariadení o Agentúre EÚ pre azyl, spolupráci na západo-balkánskej migračnej trase.

Ministri vnútra sa zídu na Slovensku. RIešiť budú najmä migráciu
Zdroj: Reuters

Migrácia, ochrana hraníc, azylová politika, boj proti obchodovaniu s ľuďmi, drogami či zbraňami. To sú témy, o ktorých majú hovoriť ministri vnútra na Salzburskom fóre, ktoré sa uskutoční na Slovensku 28. a 29. novembra. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra SR.

Na fóre sa zúčastnia nielen stáli členovia, ale aj ministri vnútra krajín západného Balkánu a Moldavska, tzv. priatelia salzburského fóra.

"Zatiaľ účasť potvrdili zástupcovia z 15 krajín, ďalej zástupcovia z Frontexu, Europolu a ICMPD," doplnilo ministerstvo.

Ministri budú hovoriť o nariadení o Európskej pohraničnej a pobrežnej stráži, novele návratovej smernice, nariadení o Agentúre EÚ pre azyl, spolupráci na západo-balkánskej migračnej trase. A tiež o boji proti obchodovaniu s ľuďmi, drogami, zbraňami vo vzťahu k západnému Balkánu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata