Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2018, 00:00

Šéfka najlepšej nemocnice Slovenska: Máme veľké šťastie, že nie sme v Bratislave ani v Košiciach

  • Podľa rebríčka INEKO je Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici aktuálne najlepšou na Slovensku. Čo stojí za týmto úspechom?
  • Riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková je presvedčená, že je to najmä nadšenie a tvrdá práca.
  • No stále vidí aj mínusy a miesta, kde sa dá výrazne zlepšiť. Svitá zdravotníctvu konečne na lepšie časy?

Kedy ste boli naposledy v nemocnici? Samozrejme, ako pacientka.
Nedávno, v lete. A bolo to v našej nemocnici.

Nechcem počuť diagnózu, skôr ma zaujíma, ako ste sa tam cítili?
V nemocnici som každý deň, ale toto bola iná skúsenosť. Prišla som tam ako riaditeľka, no myslím si, že lekári pristupovali ku mne rovnako ako k ostatným pacientom.

Museli ste si aj vy priniesť toaletný papier a príbor?
My si už od januára nenosíme ani toaletný papier, ani príbor. Rooseveltova nemocnica bola prvou, ktorá zaviedla balíčky, a sme pilotným projektom Implementačnej jednotky súčasného predsedu vlády. Snažili sme sa nájsť spôsob, ako uľahčiť pacientom pobyt v nemocnici. Dúfam, že takto to už bude vo všetkých slovenských nemocniciach.

Ako ste sa ocitli na poste riaditeľky jednej z najväčších nemocníc na Slovensku? Ešte stále u nás nie je zvykom, aby riaditeľom nebol lekár.
Mám v nemocnici celkom dlhú históriu. Po škole som odišla na 18 mesiacov do zahraničia. Po návrate som veľmi chcela pracovať v zdravotníctve. Študovala som totiž aj manažment zdravotníctva. V tom čase však Rooseveltova nemocnica prepúšťala. Požiadala som preto vtedajšieho riaditeľa, či by som u nich nemohla pracovať zadarmo. Súhlasil s tým, aj keď to bolo veľmi neštandardné.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.