Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2018, 00:00

Šéfka najlepšej nemocnice Slovenska: Máme veľké šťastie, že nie sme v Bratislave ani v Košiciach

  • Podľa rebríčka INEKO je Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici aktuálne najlepšou na Slovensku. Čo stojí za týmto úspechom?
  • Riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková je presvedčená, že je to najmä nadšenie a tvrdá práca.
  • No stále vidí aj mínusy a miesta, kde sa dá výrazne zlepšiť. Svitá zdravotníctvu konečne na lepšie časy?

Kedy ste boli naposledy v nemocnici? Samozrejme, ako pacientka.
Nedávno, v lete. A bolo to v našej nemocnici.

Nechcem počuť diagnózu, skôr ma zaujíma, ako ste sa tam cítili?
V nemocnici som každý deň, ale toto bola iná skúsenosť. Prišla som tam ako riaditeľka, no myslím si, že lekári pristupovali ku mne rovnako ako k ostatným pacientom.

Museli ste si aj vy priniesť toaletný papier a príbor?
My si už od januára nenosíme ani toaletný papier, ani príbor. Rooseveltova nemocnica bola prvou, ktorá zaviedla balíčky, a sme pilotným projektom Implementačnej jednotky súčasného predsedu vlády. Snažili sme sa nájsť spôsob, ako uľahčiť pacientom pobyt v nemocnici. Dúfam, že takto to už bude vo všetkých slovenských nemocniciach.

Ako ste sa ocitli na poste riaditeľky jednej z najväčších nemocníc na Slovensku? Ešte stále u nás nie je zvykom, aby riaditeľom nebol lekár.
Mám v nemocnici celkom dlhú históriu. Po škole som odišla na 18 mesiacov do zahraničia. Po návrate som veľmi chcela pracovať v zdravotníctve. Študovala som totiž aj manažment zdravotníctva. V tom čase však Rooseveltova nemocnica prepúšťala. Požiadala som preto vtedajšieho riaditeľa, či by som u nich nemohla pracovať zadarmo. Súhlasil s tým, aj keď to bolo veľmi neštandardné.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.