Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2018, 11:25 Aktualizované dňa 23.11.2018 o 13:35

Alza má veľké problémy. Zásielky meškajú, kamióny stoja v kolónach aj päť hodín

Alza sa spolu s ďalšími nájomníkmi objektu snaží situáciu riešiť.

Alza má veľké problémy. Zásielky meškajú, kamióny stoja v kolónach aj päť hodín
Zdroj: Alza

Jeden z najväčších internetových obchodov, Alza.sk má problémy s doručovaním zásielok. Dôvodom má byť podľa hovorkyne spoločnosti Patrície Šedivej "katastrofálna dopravná situácia, ktorá paralyzuje dopravu z logistických centier." 

Pohľad do logistického centra Alzy v Senci: 

​Alza má centrálny logistický sklad v parku v Senci, ktorý zásobuje celé Slovensko, Maďarsko, Rakúsko a Moravu a práve tu má byť problém s dopravou. Z logistického centra sa dá vyjsť smerom na Pezinok alebo na Senec a diaľnicu D1. Cesta na Pezinok je pre rekonštrukciu uzavretá už druhý mesiac a cestu smerom na Senec začali tento týždeň frézovať a prerábať. 

Podľa Šedivej kvôli tejto súvislosti "dochádza k oneskoreniu dodávok zásielok pre našich zákazníkov. Čakacie doby v kolónach dosahujú aj päť hodín."

V problémoch sú tak podľa spoločnosti desaťtisíce objednávok. Zdržanie objednávok je však vo väčšine prípadov pol dňa, maximálne deň. 

Spoločnosť sa snaží problémy operatívne riešiť. "Prevádzku celej expedície presúvame čo najviac do ranných a dopoludňajších hodín, aby sme sa vyhli kritickým časom, kedy výjazd z areálu trvá aj päť hodín," priblížila Šedivá. 

Alza sa spolu s ďalšími nájomníkmi objektu snaží situáciu riešiť v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, mestom Senec, Regionálnymi cestami Bratislava, slovenskou políciou a ministerstvom dopravy. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.