Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2018, 17:26

Spor medzi Gálom a šéfkou bratislavského súdu: Miesto ju stálo aj zdĺhavé sťahovanie úradu

Šéf rezortu okrem iného uviedol, že zlé manažovanie súdu nebol jediný dôvod odvolania sudkyne.

Gál odvolal predsedníčku bratislavského súdu Annu Kašajovú nielen pre pochybenie v Kočnerovom prípade. Rolu zohralo pomalé sťahovanie jedného z oddelení úradu.

Medzi ministrom spravodlivosti a šéfkou bratislavského súdu posledné mesiace tlel tichý konflikt. Ten ju nakoniec stál lukratívne miesto. Spor vyplával na povrch potom ako na dnešnej tlačovke Gábor Gál oznámil, že sa našla stratená časť spisu súvisiaceho s kauzou Mariana Kočnera okolo majetkov podniku Technopol Service.

Držala sa funkcie

Práve strata kľúčového dôkazového materiálu priamo z budovy Okresného súdu I stála predsedníčku funkciu. Gál pre HN priznal, že Kašajová sa s postom nelúčila ľahko.

„Nesúhlasila s mojimi dôvodmi a ani so svojim odvolaním. Mali sme odlišný pohľad na vec,“ povedal pre HN. Šéf rezortu okrem iného uviedol, že zlé manažovanie súdu nebol jediný dôvod odvolania sudkyne.

Problémové sťahovanie

Problematickým sa stalo aj sťahovanie oddelenia Obchodného registra a obchodného úseku z priestorov súdu, ktorému šéfovala Kašajová. „Sťahovanie neprebieha, tak ako sme si ho predstavovali Boli sme tam na návšteve a videli sme, že je to zdĺhavé a pomalé a chceli sme, aby sa to trošku poriešilo. Zdĺhavé sťahovanie je jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol odvolať pani predsedníčku bratislavského súdu,“ osvetlil situáciu Gál.

Minister prezradil, že „obchodná agenda“, ktorá sídlila v budove súdu, sa sťahuje na Medenú ulicu do prenajatých priestorov. „Takéto sťahovanie logisticky určite nie je ľahké, ale ani až také ťažké, aby sa to nezvládlo za tri mesiace,“ upozornil Gál.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.