Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2018, 16:19

Chystá sa v Smere veľká rošáda? Fico má zvažovať, že nahradí Lajčáka

V súvislosti so zmenami sa spomínala Lajčákova kandidatúra na prezidenta.

V Smere sa údajne hovorí o zmenách na ministerských stoličkách. V strane sa má už týždne hovoriť o tom, že Miroslav Lajčák skončí ako minister zahraničných vecí a do jeho kresla zasadne predseda strany Robert Fico. S odvolaním sa na viaceré zdroje z prostredia koalície a Smeru o tom píše Denník N. 

"O možnosti dokončiť volebné obdobie na tomto poste Fico a jeho spolupracovníci hovorili ešte pred tým, než Lajčák pre odpor Smeru k migračnému paktu OSN pohrozil demisiou," píše v článku na svojom webe. Pôvodne mal Lajčák kandidovať na prezidenta a Fico mal na ministerstvo zasadnúť až po jeho zvolení.

Minister Lajčák sa však teraz dostal do sporu s veľkou časťou koalície pre jej kritiku migračného paktu OSN. Lajčák sa v tejto súvislosti vyhráža aj svojou demisiou, ak sa parlament rozhodne ku globálnemu paktu nepridať.

Len včera prešlo cez zahraničný výbor uznesenie, podľa ktorého má Slovensko pakt OSN o migrácii odmietnuť. Toto uznesenie musí ešte schváliť plénum NR SR.

„Mám nejakú víziu Slovenskej republiky a chcem takú Slovenskú republiku reprezentovať v zahraničí. Pokiaľ si zvolí cestu xenofóbie, netolerancie, musí si nájsť iného ministra zahraničných vecí," povedal minister zahraničia po tom, čo globálny pakt OSN o migrácii vysvetľoval poslancom. 

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.