Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 14:23

Bugár o Dankovej rigoróznej práci: Ja by som konal

Béla Bugár odpovedal pre HN na otázku, či mu nevadí spolupracovať s politikom, o ktorého študentskej práci sa hovorí ako o plagiáte.

Predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár prezradil pre HN, že presne vie, ako by sa zachoval na mieste šéfa parlamentu Andreja Danka.

„Kto je splnomocnený povedať, či je to plagiát, médiá alebo univerzita?“ Odpovedal Béla Bugár na otázku, či mu nevadí spolupracovať s politikom, o ktorého študentskej práci sa hovorí ako o plagiáte.

„Ja osobne viem, čo by som spravil a povedzme, aké osobné rozhodnutie by som prijal. V tejto situácii však nie som,“ povedal pre HN Bugár.

Na otázku, čo by robil, ak by predsa len na Dankovom mieste bol, odpovedal stručne. „Hovorím vám, že ja v tejto situácii nie som, ak by som bol, tak konám,“ povedal ostro Bugár.

Otázku, či by odstúpil z funkcie šéfa parlamentu ignoroval. Podľa aktuálnych informácií sa strana Most-Híd nezúčastní hlasovania o vyslovení nedôvery Andrejovi Dankovi na mimoriadnej schôdzi.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.