Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2018, 13:16 Aktualizované dňa 20.11.2018 o 14:20

Kočner ostáva vo väzbe. Sudca nevyhovel jeho žiadosti o prepustenie

Podľa televízie sudca neakceptoval od Kočnera takzvanú kauciu.

Kočner ostáva vo väzbe. Sudca nevyhovel jeho žiadosti o prepustenie
Zdroj: TASR – Lenka Krošláková

Sudca Špecializovaného trestného súdu nevyhovel žiadosti podnikateľa Mariana Kočnera a naďalej tak zostáva vo väzbe v Leopoldove. Informáciu priniesla televízia JOJ. Podľa televízie sudca neakceptoval od Kočnera takzvanú kauciu. 

Kočnerovi advokáti túto informáciu zatiaľ nepotvrdili, lebo zatiaľ nemajú doručené uznesenie o väzobnom stíhaní.

​"Neviem sa k tomu vyjadriť a ani to vyvrátiť či potvrdiť," skonštatoval pre TASR. Televízia Joj v utorok informovala, že ŠTS rozhodol vo veci žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby tak, že obvineného podnikateľa necháva naďalej vo väzbe.

Zároveň uviedla, že sudca senátu ŠTS neprijal od Mariana K. finančnú zábezpeku. Túto informáciu získala televízia od zdroja z prostredia vyšetrovania a rozhodovania o väzbe.

Obvinený Marian Kočner je vo väzbe v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Na Kočnera a Pavla Ruska podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti.

Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu. Argumentuje, že sporné zmenky neboli nikdy zaznamenané v jej účtovníctve ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako malo dôjsť k uplatneniu podvodných nárokov.

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Kočner sa pokúša dostať z väzby už po druhý raz. Podľa Pohoveja žiadosť o prepustenie z väzby podali najmä z dôvodu účelového postupu orgánov činných v trestnom konaní, ako aj prieťahov.

O podnikateľovej žiadosti o prepustenie z väzby rozhodoval 15. novembra sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Rozhodnutie však nebolo známe a ako 15. novembra uviedla prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry, zverejniť ho mali v najbližších dňoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.