Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 00:00

Miliardy eur daňovníkov postráži nová štátna autorita

Päť až sedem miliárd eur, ktoré sa ročne na Slovensku točia vo verejných tendroch, má strážiť nová autorita - Komora verejných obstarávateľov.

Miliardy eur daňovníkov postráži nová štátna autorita
Zdroj: Dreamstime

Zimná údržba a zametanie chodníkov na roky 2018 – 2023 je názov tendra, ktorý vyhlásilo koncom októbra mesto Zvolen. Stačil na to súhlas primátorky, mestom poverenej osoby a zverejnenie dokumentu so špecifikami v oficiálnom vestníku a súťaž firiem sa mohla začať. Ak by mesto chcelo vyhlásiť tender na zimnú údržbu chodníkov podľa nových pravidiel, do novovytvorenej Komory pre verejné bostarávanie by muselo nominovať svojho zástupcu – garanta. Ten by komplexne zastrešil verejné obstarávanie, a to od jeho prípravnej fázy až po úkony súvisiace s u

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata