Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2018, 13:32

Prieskum: Lajčák by v druhom kole prezidentských volieb Mistríka jednoznačne porazil

Miroslav Lajčák by podľa prieskumu agentúry Focus v súboji s Róbertom Mistríkom získal 40,6 percenta.

Prieskum: Lajčák by v druhom kole prezidentských volieb Mistríka jednoznačne porazil
Zdroj: TASR

V najnovšom prieskume, ktorý si dala vypracovať televízia Markíza, by súčasný minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák jednoznačne porazil nezávislého kandidáta s podporou SaS Róberta Mistríka.

Televízia si dala vypracovať prieskum u agentúry Focus s tým, ako by dopadlo druhé kolo prezidentských volieb. Lajčák by v súboji s Mistríkom získal 40,6 percenta, nezávislý kandidát len 18,9 percenta.

​Samotný Lajčák stále odmieta, že bude kandidovať na prezidenta, naposledy však z prostredia Smeru prenikli informácie, že kandidatúru predsa len zvažuje. Lajčák na to odkázal, že takéto vyjadrenia ho stavajú do pozície nesvojprávnej osoby.

O tom, že Lajčák nakoniec bude kandidovať, je presvedčený aj jeho konkurent Mistrík. "Som osobne presvedčený, že bude kandidovať aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD), a to bude silný súper," uznal Mistrík.

Miroslav Lajčák
Zdroj: Televízia Markíza

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.