Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2018, 12:41

Fico vo videu kritizuje globálny pakt OSN: Migranti prinášajú so sebou obrovské riziká

Šéf Smeru tvrdí, že masy ekonomických migrantov, ktorí sa nelegálne natlačili do Európy, prinášajú zo sebou obrovské riziká pre bezpečnosť ľudí.

Šéf Smeru Robert Fico
Zdroj: TASR/M. Baumann

Šéf Smeru Robert Fico v najnovšom videu na sociálnej sieti kritizoval globálny pakt migrácie z dielne OSN, ktorý má byť prijatý v decembri v Maroku ako nezáväzný dokument.

"Nie je v súlade s národnou migračnou politikou SR. A je neakceptovateľný aj pre Smer. Globálny pakt nerobí žiadne rozdiely medzi legálnou a nelegálnou migráciou. Vychádza z princípu, že migrácia je dobrá. Pomáha riešiť problémy sveta a má byť zdrojom prosperity," tvrdí Fico vo videu.

Dodáva, že masy ekonomických migrantov, ktorí sa nelegálne natlačili do Európy, prinášajú zo sebou obrovské riziká pre bezpečnosť ľudí.

"Zvyšujú riziko terorizmu a zásadne ohrozujú európsky spôsob života a civilizačné, kultúrne, náboženské korene nášho kontinentu. To bol dôvod, prečo sme odmietli povinné kvóty a na tomto postoji principálne zotrvávam. Globálny pakt je síce právne nezáväzný, ale politicky je to veľmi silný dokument. Už teraz sa vytvára masívny politický tlak, aby o nezáväznosť bola opomenutá len ako akási malá formálna chyba," hovorí šéf Smeru.

Fico vyzval poslancov, aby na najbližšej schôdi parlamentu prijali k paktu jasný mandát, ktorým bude viazaný ktokoľvek, kto sa zúčastní akýchkoľvek rokovaní o pakte. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.