Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2018, 11:46 Aktualizované dňa 18.11.2018 o 12:23

V informáciách od vedenia NAKA boli nezrovnalosti, tvrdí Lučanský o trestnom oznámení na organizátorov protestov

Podľa šéfa polície nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a objavil aj iné pochybenia.

V informáciách od vedenia NAKA boli nezrovnalosti, tvrdí Lučanský o trestnom oznámení na organizátorov protestov
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Šéf policajného zboru Milan Lučanský poskytol na sociálnej sieti mimoriadne vyhlásenie, kde reagoval na anonymné trestné oznámenie na organizátorov protestov Za Slušné Slovensko. Lučanský vyhlásil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu.

"Po jej preštudovaní som zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré som dostal od vedenia NAKA a skutočnosťou," tvrdí policajný šéf.

Podľa neho nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a objavil aj iné pochybenia.

"Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch príjmem opatrenia," doplnil Lučanský.

"Chcela by som povedať, že tak, ako avizoval prezident počas utorkovej (13. 11.) tlačovej besedy, keď pracoval s okresanými informáciami, keďže nie je orgán činný v trestnom konaní, nemal detailné veci, ale avizoval, že si dá pripraviť podrobnejšiu analýzu," uviedla hovorkyňa policajného zboru Andrea Dobiášová.

Dodala, že na základe analýzy, ktorú si prezident preštudoval, polícia zistila, že došlo k nezrovnalostiam medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA ešte v utorok, a skutočnosťou.

Pozrite si nedávny rozhovor so šéfom polície Milan Lučanským v HNtelevízii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.