Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2018, 11:44

Protest obmedzí dopravu v Bratislave. Dotkne sa áut aj MHD v centre mesta

Iniciatíva Za slušné Slovensko zvolala protesty po tom, čo ich predstaviteľov vypočúvala NAKA.

Popoludňajší piatkový pochod v Bratislave obmedzí dopravu. Informuje o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

"V čase od 16.30 h až do ukončenia zhromaždenia bude obmedzená osobná doprava a doprava prostriedkami MHD na Námestí SNP, Kamennom námestí, na Štúrovej ulici, Klobučníckej, Uršulínskej ulici a Šafárikovom námestí," konkretizovala.

Dopravu budú usmerňovať a regulovať hliadky dopravnej polície podľa vzniknutej dopravno-bezpečnostnej situácie. "V tejto súvislosti vyzývame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície, a pokiaľ je to možné, aby na prejazd použili inú trasu," doplnila.

Iniciatíva Za slušné Slovensko zvolala protesty po tom, čo ich predstaviteľov vypočúvala NAKA. Tá rieši anonymný podnet, podľa ktorého sa mali pokúšať o štátny prevrat. 

„Znova budeme volať po slušnom Slovensku,“ povedala organizátorka protestov Karolína Farská. Posledné udalosti považujú za snahu o zastrašovanie. Sú to podobné praktiky, ako pred rokom 1989. „Je smutné, že v predvečer novembra sa štát snaží zastrašiť aktivistov,“ povedal Juraj Šeliga.

"Pred 29 rokmi sa 16. novembra 1989 študenti v Bratislave postavili režimu, v ktorom sa cítili utláčaní. Tajná služba a štát vtedy sledovali občianskych aktivistov, za vlády Roberta Fica sa to evidentne deje znovu," píše iniciatíva na svojom Facebooku.

Šéf SIS dnes v Národnej rade SR vypovedal, že predstavitelia iniciatívy neboli zo strany tajnej služby sledovaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.