Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 09:45 Aktualizované dňa 15.11.2018 o 19:03

Kočner zatiaľ zostáva vo väzbe. Situáciu mu skomplikoval nový posudok

Znalkyňa miliónové zmenky Pavla Ruska označila za falošné, právnici Mariana Kočnera odborníčku napadli z pochybenia.

Marian Kočner opäť po mesiaci v kauze možného falšovania zmeniek požiadal súdy o možnosť stíhania na slobode. Špecializovaný súd verdikt oznámi do jedného týždňa a Kočner zatiaľ zostáva v cele leopoldovskej väznice. Situáciu Kočnerovym právnikom okrem iného skomplikoval aj čerstvý posudok znalkyne, ktorú si vyžiadala samotná Národná kriminálna agentúra.

​„Podpisy na sporných zmenkách neboli vyhotovené dňa 11.06.2000. Uvedené podpisy boli vyhotovené po roku 2013,“ parafrázoval zistenia v posudku mediálny zástupca televízie Markíza Peter Papánek.

So zmenkami v hodnote 68 miliónov voči televízii Markíza prišiel Kočner pred dvoma rokmi, na čo sa televízia ihneď ohradila. Práve pre prípad cenných papierov v súčasnosti podnikateľ sedí v väzbe.

Zmenky nie sú pravé

Podľa čerstvo vypracovaného posudku, ktorý skúmal najmä podpis Pavla Ruska, ktorý mal zmenky pred osemnástimi rokmi Kočnerovi vystaviť, prešiel dvoma zmenami, a to medzi rokmi 1993 a 2016.

„Bez ohľadu na to, že Kočner pokračuje v sťažovaní snahy Markízy určiť, kedy boli sporné zmenky podpísané, nezávislý znalecký posudok potvrdzuje, že tieto zmenky nie sú pravé,“ povedal právny zástupca Markízy Daniel Lipšic.

Posudok potvrdila aj polícia. "Môžeme potvrdiť, že na základe žiadosti vyšetrovateľa boli vyhotovené znalecké posudky, ktoré potvrdzujú, že podpisy na zmenkách neboli vyhotovené 11.6.2000," napísala polícia na Facebooku s tým, že v prípade bola obvinená aj tretia osoba.

Je ňou dlhoročný Kočnerov spolupracovník Štefan Ágh. Ten má byť podpísaní na niektorých zmenkách.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.