Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 00:00

Podpora pravice? Nechceli odo mňa absolútne nič, hovorí nový žilinský primátor

  • V Žiline úradujúceho primátora Igora Chomu vystrieda dlhoročný mestský poslanec Peter Fiabáne.
  • V rozhovore pre HNtelevíziu povedal, že politické strany v regionálnych zastupiteľstvách zmysel nemajú.

Získali ste 48 percent, druhý v poradí Patrik Groma získal 24,73 percenta hlasov. Čakali ste takýto náskok?
Úprimne vôbec nie. Predpokladali sme, že výsledok bude v Žiline veľmi tesný, napovedali tomu aj predvolebné prieskumy, kde rozdiel medzi mnou a druhým bol na úrovni štatistickej chyby. Nás taký veľký rozdiel prekvapil, ale na druhej strane som veľmi hrdý.


Kandidovali ste ako nezávislý, no mali ste podporu pravicovej koalície. Čo za podporu požadovali?
Absolútne nič. Stále sa cítim veľmi slobodne. My sme sa uchádzali o podporu v predvolenom čase z viacerých dôvodov. Celá kampaň bola postavená na spájaní. Súčasťou toho bolo aj spojenie stredopravých politických strán. Ja sa považujem za pravicovo orientovaného voliča aj občana tejto krajiny a pre nás bolo dôležité, aby sme sa nerozbili v predvolebnom súboji s inými pravicovými kandidátmi. Prezentovali sme to, že je dôležité, aby sme uspeli. Za podporu sme vďační, ale nebola podmienená zásadnými vecami, ktoré by nás rušili.


Čelili ste aj výraznej anikampani. Čím si to vysvetľujete?
Je v tom niekoľko vecí. My sme neboli považovaní za lídra kampane a niekoho, kto môže uspieť v Žiline. Vtedy sme boli len traja kandidáti – ja, pán viceprimátor Groma a pán Kapitulík. Všetko sa zmenilo vtedy, keď sme ohlásili výsledok svojho prieskumu, čo bolo historicky asi prvýkrát v Žiline. Prieskum robila agentúra Focus, bol úplne legitímny a korektný a vtedy sa ukázalo, že ved

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.