Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2018, 00:00

Lepšie internáty nebudú ani v roku 2019

Univerzitám chýba na rekonštrukciu 30 miliónov, ktoré im sľúbila vláda.

Lepšie internáty nebudú ani v roku 2019
Zdroj: TASR/František Iván

Plesnivé steny, staré linoleum a havarijný stav sociálnych zariadení – to bude realita slovenských internátov aj v budúcom roku. Aj napriek tomu, že vláda univerzitám prisľúbila 50 miliónov eur na rekonštrukciu študentských domovov, zatiaľ im sprístupnila len 20. Ďalšie peniaze nie sú podľa Študentskej rady vysokých škôl v návrhu štátneho rozpočtu.


„Univerzity sú znova v neistote, pretože nevedia, či prostriedky dorazia alebo nie,“ povedal predseda Študentskej rady vysokých škôl Bálint Lovász, podľa ktorého ďalších 30 miliónov eur nevidia nikde v štátnom rozpočte. Rezort školstva mu však oponuje a tvrdí, že s peniazmi pre univerzity rátajú. Rovnako reagovalo aj ministerstvo financií. „V tomto prípade klopú na otvorené dvere. V návrhu rozpočtu verejnej správy je totiž vytvorený priestor na pokračovanie rekonštrukcie v roku 2019,“ reagovala na naše otázky hovorkyňa Alexandra Gogová. Výsledkom bude podľa škôl aj v budúcom roku ich zlá kvalita.


Podľa rezortov sa univerzitám prvý objem peňazí ešte nepodarilo vyčerpať, ďalšie uvoľnia, keď sa prvé minú. „Do internátov nebolo investované 40 rokov. Teraz nemôžeme všetky internáty zavrieť a rekonštruovať, musíme to robiť

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.