Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2018, 00:00

Veľké štátne IT zákazky sa budú deliť

Veľké štátne IT zákazky sa budú deliť
Zdroj: TASR

Delenie zákaziek na štátne informačné a komunikačné technológie je nevyhnutné. Uviedol to podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši na konferencii ITAPA s tým, že delenie zákaziek ešte nie je doriešené, preto nie je ani súčasťou pripravovanej koncepcie. Podľa výkonného riaditeľa Slovensko.Digital Jána Hargaša pri delení IT štátnych zákaziek na menšie časti by štát mal väčšiu moc pri rozdeľovaní svojich financií. Vymanil by sa spod kontroly veľkých dodávateľov. Zároveň by viacero menších firiem dostalo šancu zúčastniť sa na verejnom obstarávaní.


Delenie zákaziek podľa Rašiho zakázané nie je. „Všade, kde je to možné a neohrozí to celok, lebo fungovať bude systém ako celok, zákazky budú delené tak, ako to bude r

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.