Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2018, 11:18 Aktualizované dňa 11.11.2018 o 12:04

Tieto voľby sme vyhrali my. Opozícia sa vyparila, vyhlásil Fico

  • Opozícia podľa šéfa Smeru neexistuje, za jedinú výnimku označil KDH.
  • Bratislava je totálna prehra pre pravicu, tvrdí Fico.
  • Šéf Smeru považuje svoju stranu za víťaza volieb.
Tieto voľby sme vyhrali my. Opozícia sa vyparila, vyhlásil Fico
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ukazuje sa, že trend nezávislých kandidátov v komunálnych voľbách je veľmi jasný, ale ukazuje sa tiež, že vládna koalícia reprezentovaná Smerom-SD, SNS a Mostom-Híd je jediná, ktorá má štandardné politické štruktúry.

Kto bude primátorom alebo starostom vo vašom meste či obci? Pozrite si výsledky komunálnych volieb.

V diskusnej relácii TA3 V politike to na margo výsledkov komunálnych volieb povedal šéf Smeru-SD Robert Fico.

"Blahoželám Andrejovi Dankovi (SNS), lebo má veľmi dobrý výsledok, ale aj Bélovi Bugárovi (Most-Híd), lebo má lepší výsledok ako SMK. Potvrdilo sa, že táto koalícia stranícky nemá alternatívu. Ukázalo sa, že opozícia reálne neexistuje, je to bublina. Jedinou reálnou opozíciou je KDH," povedal Fico.

​Dodal, že sa ukazuje, že táto opozícia sa vyparila. Opozícia neexistuje reálne, to sú bubliny. Jedinou výnimkou je KDH, musím zablahoželať Hlinovi, tvrdí Fico.

Podľa jeho slov napriek mediálnemu lynču voči Smeru-SD táto strana dosiahla uspokojujúci výsledok. "Jasné, že sme chceli viac, ale stranícky sme voľby vyhrali, a to napriek tomu, čo sa s nami dialo. Je to teda veľmi príjemný výsledok," poznamenal s tým, že ho prekvapil napr. koniec dlhoročného primátora Nitry Jozefa Dvonča.

"Bratislava je totálna prehra pre pravicu. My sme Bratislavu vypustili, Bratislava je veľmi zvláštne mesto. Napriek tomu, že tu pravica hrala veľké divadlo, tak sa vyparila," hodnotí Fico výsledky volieb v hlavnom meste.

Fico sa tiež zamyslel, či by Slovensko nemalo prejsť na český model komunálnych volieb, kde starostovia a primátori nie sú volení priamo občanmi, ale obsadzovanie týchto postov je výsledkom koaličných dohôd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata