Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2018, 16:23

"A kto iný? Samozrejme, že za to môže moja vláda." Radičová ironicky komentovala kauzu okolo Bašternáka

Radičová tvrdí, že nič systémové sa nezmenilo. Podľa nej sa ľady pohli kvôli personálnym zmenám.

"A kto iný? Samozrejme, že za to môže moja vláda." Radičová ironicky komentovala kauzu okolo Bašternáka
Zdroj: Peter Mayer

Bývalá premiérka Iveta Radičová v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo ironický reagovala na obvinenia zo strany Smer, že ľudí ako kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého Okresný súd Bratislava II odsúdil na päťročné väzenie, stvorila jej vláda z rokov 2010 až 2012.

​"Spontánne by som zareagovala. Samozrejme, a kto iný? Veď Radičovej vláda je pomaly zodpovedná aj za druhú svetovú vojnu. Veď je to viac než smiešne. Prepojenia talianskej mafie na Úrad vlády, to tiež zapríčinila moja vláda?" ironicky reagovala expremiérka.

Radičová potom už vážnejšie hovorila, že dôležité je, že nič systémové sa nezmenilo.

​"Ľady sa pohli kvôli personálnym zmenám. Je odstúpený minister vnútra, vymenený premiér, zmenená politická atmosféra. Je nastavená iná požiadavka, je vymenený policajný prezident, vymenené policajné zložky. U nás zlyhávajú osoby, personálne prepojenia, klientelizmus, záujmové zoskupenia, ktoré majú podobu organizovanej skupiny," vysvetlila expremiérka.

Podľa Radičovej je dôležité zabezpečiť, že na takýchto miestach nebude fungovať stranícka okupácia štátu.

"Keď toto zabezpečíme, tak to je cesta, ako navrátime dôveru. Pretože nebyť masívnych protestov a obrovskej tragédie, tak sa na Slovensku ľady nepohnú."

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.