Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2018, 00:00

Opozícia žiada, aby Bašternák vrátil všetko

Podnikateľ Ladislav Bašternák
Zdroj: TASR/M. Baumann

Poslanec Národnej rady Jozef Rajtár podal v stredu na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie v kauze komplexu Bonaparte. Rajtár informoval, že obsahom oznámenia majú byť komplexne zmapované podvody na DPH a prevody bytov. „Je to doplnenie trestného oznámenia, ktoré som podával v júni tohto roka. Spolu s trestným oznámením z júna 2016 to bude znamenať, že celý komplex Bonaparte od stavby až po finálny predaj bytov, všetky podvody na DPH budú kompletne zmapované a polícia a prokuratúra budú môcť s touto kompletnou mapou pracovať a tieto skutky naozaj komplexne vyšetriť,“ uviedol Rajtár.

V novom trestnom oznámení sa majú nachádzať aj kompletné záznamy prevodov a predajov bytov v komplexe Bonaparte. Tie mali prechádzať z jedného vlastníka na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.