Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 19:00

Ľudia z pozadia Smeru hodia Fica do priepasti, nejakým spôsobom sa ho zbavia, tvrdí politológ

Pozrite si rozhovor s politológom v HNtelevízii, aký politický dosah môže mať odsúdenie podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Dôležitú úlohu nezohrávajú len najvyšší politici v Smere, ale hlavne ľudia z pozadia tejto strany. Viem si predstaviť, že títo ľudia hodia Roberta Fica do priepasti, tvrdí v rozhovore v HNtelevízii politológ Radoslav Štefančík.

Dodáva, že Fico ako poslanec sa pre týchto ľudí stane nezaujímavým a nebude im prinášať už zisky. Podľa politológa sa odsúdenie Bašternáka dotkne viac Smeru, ako samotného Fica.

​"Netreba zabúdať na to, že poslanec Fico už nie je vo vláde. Taký bezprostredný dopad tam nevidím. Uvidíme, aký dopad to bude mať na Smer. Hovorí sa, že sú v Smere dve krídla. Jedno krídlo je okolo Fica, na druhej strane je to krídlo okolo súčasného predsedu vlády Petra Pellegriniho. A toto krídlo sa môže vo vzťahu k verejnosti posilniť," skonštatoval Štefančík.

Tvrdí, že nevidí dôvod, prečo by sa Fico nemohol odsťahovať z Bonaparte. "Mohol by bývať aj v trojizbovom petržalskom byte, neviem prečo by tam ako poslanec nemohol bývať."

Štefančík reagoval aj na generačnú obmenu Smeru či na to, ako s odsúdením Bašternáka môže naložiť opozícia.

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.