Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 10:18

Kotleba má v parlamente o jedného poslanca menej. Nebol aktívny, tvrdí strana

Z poslaneckého klubu ĽSNS odchádza Juraj Kolesár.

Kotleba má v parlamente o jedného poslanca menej. Nebol aktívny, tvrdí strana
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Kolesár v utorok (6. 11.) vystúpil z poslaneckého klubu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS).

Na stredajšej tlačovej konferencii to oznámil podpredseda poslaneckého klubu ĽSNS Martin Beluský. Zároveň ho vyzval, aby sa vzdal mandátu poslanca.

Beluský uviedol, že Kolesár patril k najneaktívnejším poslancom klubu, ako aj parlamentu.

"Za celé volebné obdobie nepodal žiadnu interpeláciu a ani jeden pozmeňujúci návrh. Podpísal sa iba pod jeden zákon. Naši členovia a sympatizanti na východe, odkiaľ pochádzal, sa už dlhšie pýtali na jeho aktivity. Ťažko sa nám argumentovalo a presviedčalo, že je prínosom nášho klubu," vysvetlil.

Kolesár dostal podľa Beluského niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. "Poslanec odignoroval zasadnutie poslaneckého klubu, ktoré sme mali minulý týždeň, bez toho, aby sa riadne ospravedlnil," dodal Beluský s tým, že Kolesár svoj odchod oznámil formou listu.

Beluský ho tiež vyzval k vzdaniu sa mandátu poslanca Národnej rady SR. V poslaneckom klube ĽSNS po odchode Kolesára ostáva 13 poslancov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.