Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2018, 14:39

Penta spustila stavbu škôlky v Bratislave, bude však verejná. Takto má vyzerať

Pôjde o prvú verejnú materskú školu na území Bratislavy postavenú súkromným investorom.

V bratislavskej zóne Bory sa v utorok poklepaním základného kameňa začala výstavba novej materskej školy. Investorom a realizátorom projektu je spoločnosť Penta, ktorá ju po dokončení odovzdá za symbolický nájom 1 euro mestskej časti (MČ) Bratislava – Lamač. Samospráva bude mať na starosti vybavenie novej škôlky.

Pôjde o prvú verejnú materskú školu na území Bratislavy postavenú súkromným investorom.

Výstavba škôlky by mala byť hotová na jeseň budúceho roka, pričom jej celková kapacita bude 70 detí. Výkonný riaditeľ investorskej spoločnosti Juraj Nevolník informoval, že náklady na výstavbu dosiahnu milión eur.

„Budúca škôlka je príkladom toho, že sa zóna Bory postupne mení na novú štvrť Bratislavy," upozornil Nevolník.

Starosta Lamača Peter Šramko odhadol, že v rozpočte mestskej časti na rok 2019 bude potrebné na vybavenie predškolského zariadenia alokovať približne 50-tisíc eur.

Verí, že škôlka v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti bude pridanou hodnotou pre obyvateľov celého Lamača. „Plán je otvoriť ju čo najskôr, najlepšie už na začiatku budúceho školského roka," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.