Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2018, 10:58 Aktualizované dňa 05.11.2018 o 13:30

Sulíkovci vyzvali rektora Univerzity Mateja Bela, aby odstúpil: Je to klasický farizej

Utajenie rigoróznej práce Andreja Danka, ako aj všetkých dokumentov, ktoré môžu vniesť svetlo do tejto kauzy, nemá podľa SaS obdobu.

Vladimír Hiadlovský
Zdroj: TASR

Strana SaS vyzvala celé vedenie Univerzity Mateja Bela na čele s rektorom Vladimírom Hiadlovským na odstúpenie. Podľa liberálov sa vedenie skompromitovalo tým, že neodkrylo pozadie okolo kauzy udelenia titulu šéfovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi.

Opozícia zvolala mimoriadnu schôdzu a v utorok od 13.00 sa ho pokúsi odvolať v parlamente.

​SaS: Rektor sa správa ako farizej

Neochota odkryť pozadie udelenia titulu JUDr. Andrejovi Dankovi robia z rektora a jeho najbližších spolupracovníkov pochybné osoby, ktoré zneužívajú akademickú slobodu a nezávislosť univerzít od štátu na krytie hanebného skutku. Skutku, ktorý vykazuje znaky podvodu,“ povedala poslankyňa SaS a podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová.

Utajenie rigoróznej práce Andreja Danka, ako aj všetkých dokumentov, ktoré môžu vniesť svetlo do tejto kauzy, nemá podľa SaS obdobu.

Pozrite si rozhovor s politológom Pavlom Babošom o kauze rigoróznej práce Andreja Danka:

​„Rektor Hiadlovský sa správa ako klasický farizej. Ukrýva sa za právo, ktoré neexistuje; vyzýva zamestnancov, aby dali najavo svoj nesúhlas s postupom univerzity, pritom on je ten, kto o postupe univerzity rozhoduje. A popritom kandiduje v komunálnych voľbách ako súčasť tímu primátora Jána Noska, ktorého podporuje aj SNS, strana JUDr. Andreja Danka,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík. Nicholsonová v súvislosti s kauzou už podala trestné oznámenie.

Hiadlovský pre Denník N odkázal, že v tejto chvíli neprebehne zisťovanie či Andrej Danko nedostal titul za skopírovanú prácu, ktorá záhadne zmizla z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

Rektor sa odmietol vyjadriť k zmiznutiu práce. Uviedol, že ide o vnútorné záležitosti UK.

Danko sa bránil

Šéf parlamentu uviedol, že rigorózna práca šéfa parlamentu nie je utajená. "Zodpovedné osoby na UMB, vrátane rektora, majú k predmetnej práci kedykoľvek prístup. Politika na akademickú pôdu nepatrí," reagoval.

Danko v súvislosti s medializovaným prípadom spochybňovania jeho právnického vzdelania a titulu ešte koncom septembra vyhlásil, že je tu záujem sa akýmikoľvek prostriedkami dostať k jeho rigoróznej práci s jediným cieľom – manipulácie s ňou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.