Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2018, 00:00

Plusy a mínusy Nesrovnala: Najväčší pokrok zažila za štyri roky MHD

Témy, okolo ktorých sa točili bratislavské predvolebné kampane pri minulých voľbách, boli takmer rovnaké ako dnes. Aktuálny primátor sľuboval riešenie dopravnej situácie, ako aj transparentnejší magistrát. Čo sa mu za štyri roky podarilo?

Plusy a mínusy Nesrovnala: Najväčší pokrok zažila za štyri roky MHD
Zdroj: TASR

Plusy
Integrovaná doprava
Ešte koncom roku 2015 sa Nesrovnalovi podarilo uviesť o prevádzky Bratislavskú integrovanú dopravu, vďaka ktorej je možné použiť viaceré typy verejnej dopravy na jeden lístok. O čosi neskôr sa k systému pripojil aj RegioJet, celý projekt však ešte stále bojuje s nedokonalosťami. Medzi ne patrí napríklad to, že rôzne spoje na seba nie vždy nadväzujú a v okrajových bratislavských častiach chýbajú záchytné parkoviská. Ako však upozornil samotný Nesrovnal, „podarilo sa posilniť železničnú dopravu o 19-tisíc miest, to bol veľký úspech“.


Stabilizácia mestských financií
V prvý rok Nesrovnalovho pôsobenia sa dlh vyšplhal na takmer 60 percent, čo je hraničná hodnota, ktorú povoľuje Európska únia. Postupne však deficit klesal, vďaka dobrej ekonomickej situácii mala totiž Bratislava vyšší príjem z daní a v tomto roku by mal dlh dosiahnuť 56,7 percenta. Metro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.