Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2018, 15:20

Nová ešpézetka pre Bratislavu: Polícia spustila finálové hlasovanie

Evidenčné čísla so skratkou BA sú už dávno minulosťou a čoskoro dôjde aj skratka BL.

Nová ešpézetka pre Bratislavu: Polícia spustila finálové hlasovanie
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Najprv BA, neskôr BL. Počet registrovaných vozidiel v hlavnom meste rastie, čo spôsobuje, že sa míňajú voľné evidenčné čísla. Tie so skratkou BA sú už dávno minulosť a čoskoro dôjde aj skratka BL. 

Vozidlá registrované v bratislavských okresoch tak prejdú už počas budúceho roka na novú skratku. Pre Bratislavu sú rezervované skratky BD, BE, BI a BT a práve jedna z nich sa začne už čoskoro používať.

O tom, ktorá to bude, rozhodujú ľudia v hlasovaní na facebookovom profile polície. V prvom kole sa rozhodovalo medzi skratkami BD a BE. Druhá menovaná značka postúpila do finále s náskokom takmer tritisíc hlasov.

​V druhom kole sa rozhodovalo medzi BI a BT. Do finálového hlasovania postúpila druhá menovaná značka.

Približne v polovici budúceho roka začnú v Bratislave jazdiť autá so skratkou BE alebo BT. Hlasovanie na policajnom Facebooku beží do 21. novembra.

Záložné skratky sú pripravené pre všetky krajské mestá. Banská Bystrica má po skratke BB pripravené BC a BK, Košice budú mať časom značky so skratkami KC a KI, Nitra prejde po NR na NI a NT, Prešov bude mať PV a PS, skratky pre Trenčín budú TC a TE, Trnava zas bude mať TA a TB a Žilina ZI a ZL. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.