Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2018, 18:09 Aktualizované dňa 26.10.2018 o 20:17

Obvinený z vraždy Kuciaka vypovedal, že mali zvažovať aj vraždu Daniela Lipšica a elitného prokurátora

Daniel Lipšic je v súčasnosti právnym zástupcom rodiny Jána Kuciaka. Tieto informácie komentovať nechcel.

Obvinený z vraždy Kuciaka vypovedal, že mali zvažovať aj vraždu Daniela Lipšica a elitného prokurátora
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa mali zaoberať aj vraždou bývalého ministra a súčasného advokáta Daniela Lipšica.

Informáciu priniesla Televízia Markíza s odvolaním sa na výpoveď Zoltána Andruskóa, ktorý je obvinený zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírove a má spolupracovať s políciou.

​Práve od neho pochádza informácia, že vraždu Kuciaka si u Zsuzsovej objednal Kočner, ktorý je momentálne vo väzbe v Leopoldove za kauzu zmeniek.

Okrem Lipšica mali plánovať aj vraždu elitného prokurátora. Podľa denníka N ide o Maroša Žilinku. Pred časom sa objavila informácia, že zavraždiť chceli aj námestníka Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho, ktorá už bola medializovaná. Žilinka významne posunul dopredu vyšetrovanie viacerých Kočnerových káuz.

Lipšic je v súčasnosti právnym zástupcom rodiny Jána Kuciaka. Lipšic tieto informácie komentovať nechcel.

"Priebežne komunikujeme, ale komunikáciu nebudem zverejňovať a nechám si ju pre seba. Ale komunikácia s vyšetrovateľmi a prokurátormi je priebežná."

Bývalý poslanec dodal, že koncom decembra, kedy sa vražda mala plánovať, žiadne ohrozenie necítil.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70-tisíc eur.

Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zsuzsová., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť, Tomáš Szabó, ktorý mal strieľať, Miroslav Marček, ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán Andruskó ako sprostredkovateľ. Všetci štyria sú vo väzbe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.