Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2018, 11:28

Čech na internete písal o útoku na bratislavskú školu, polícia ho vypátrala

Muž v konverzácii posielal fotografie zbraní, ktoré vyzerali ako skutočné.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

Český občan, ktorý hovoril na sociálnej sieti o plánovanom útoku na jednu z bratislavských škôl, skončil na polícii. Policajtom pri výsluchu vysvetľoval, že malo ísť o žart. V stredu o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Muž v konverzácii podľa jej slov posielal aj fotografie zbraní, ktoré vyzerali ako skutočné. Informácie polícia dostala prostredníctvom sociálnej siete, pretože sa oznamovateľ zdráhal zavolať na číslo 158. V prípade následne zasahovali Národná kriminálna agentúra (NAKA) a odbor počítačovej kriminality.

"Na základe tejto informácie okamžite začala konať Národná protiteroristická jednotka Národnej kriminálnej agentúry v súčinnosti s odborom počítačovej kriminality Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru a českými partnermi," ozrejmila hovorkyňa.

V priebehu nasledujúcich hodín polícia občana Českej republiky stotožnila a vypátrala. Z jeho výsluchu podľa Baloghovej vyplynulo, že malo ísť z jeho strany o žart a na fotografiách mali byť airsoftové zbrane.

V tejto súvislosti polícia informuje, že každou hrozbou voči občanom sa zaoberá a koná bezodkladne. "Žiadame preto občanov, aby v kontexte útokov rôzneho druhu v zahraničí nezamestnávali policajtov takýmito žartmi, keďže polícia musí preveriť každú hrozbu," avizovala Baloghová.

Podľa nej tiež nie je vylúčené, že osoby budú za podobné žarty znášať trestnoprávnu zodpovednosť.

Do budúcna polícia tiež žiada, aby občania akékoľvek podozrenie z ohrozenia bezpečnosti bez obáv okamžite nahlasovali na číslo 158.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.