Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2018, 00:00

Skúškové dvakrát. Kvôli Erasmu

Erasmus študentom na domovskej škole nepomôže, kredity im neuznávajú.

Skúškové dvakrát. Kvôli Erasmu
Zdroj: TASR

Zážitky a skúsenosti z Erasmu jej pokazil návrat na Slovensko. Škola jej neuznala kredity zo zahraničnej školy, a tak ju čakalo skúškové počas jedného mesiaca hneď dvakrát. Príbeh Martiny Gregorovej nápadne pripomína skúsenosti ďalších študentov. Ako sa zdá, neuznávanie kreditov je na slovenských vysokých školách bežné.


Paralelné skúškové obdobie
Počas bakalárskeho štúdia na Katedre žurnalistiky na Univerzite Komenského sa rozhodla vyskúšať Erasmus. Martina Gregorová tak odišla na semester do Nemecka na Universität Regensburg, kde študovala mediálnu komunikáciu. Napriek tomu, že odbory boli príbuzné, kredity jej neuznali. „Mala som dve skúškové obdobia. Bolo to hrozné a veľmi stresujúce,“ priznáva Martina, podľa ktorej škola svoj postoj ničím neodôvodnila. „Jednoducho reagovali, že treba absolvovať aj ich predmety,“ dodala. Skúškové nakoniec zvládla, namiesto piatich sa však musela učiť na 13 predmetov. Príbehov, aký je ten Martinin, môže byť viac, presné čísla však neexistujú.


Prví slovenskí študenti vycestovali na študijné pobyty do krajín Európskej únie pred 20 rokmi. Vtedy ich bolo 59. Teraz sa celkový počet slovenských študentov či učiteľov blíži k

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.