Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2022, 09:33

Známe politické tváre sa zbližujú. Drucker a Simon hovoria o potrebe spolupráce a alternatíve

Zsolt Simon tento týždeň organizoval tlačovú konferenciu spolu s podpredsedom Dobrej voľby a Umiernených Alojzom Hlinom.

Mimoparlamentné strany Dobrá voľba a Umiernení a Maďarské fórum hovoria o potrebe spolupráce a vytvorení alternatívy, aby sa do vlády už nevrátil Smer-SD. Šéf Maďarského fóra Zsolt Simon skonštatoval, že jeho strana sa nepripravuje s nikým spájať, ale chce spolupracovať. Predseda Dobrej voľby a Umiernených Tomáš Drucker hovorí o spolupráci stredopravých politických síl.

"Maďarské fórum sa momentálne nepripravuje s nikým spájať. Sme pripravení spolupracovať so slovenskými politickými subjektmi, ktorým záleží na tom, aby sa sem nevrátil Robert Fico a túto krajinu spravovali odborníci," povedal Simon.

Tento týždeň organizoval tlačovú konferenciu spolu s podpredsedom Dobrej voľby a Umiernených Alojzom Hlinom, ktorý bol v minulosti šéfom mimoparlamentného KDH. "Treba to vnímať ako aktivitu sedliaka z Oravy a sedliaka z Rimavskej Soboty, ktorým záleží na tom, aby v poľnohospodárstve nevládli korupčné a klientelistické schémy," objasnil.

Drucker hovorí, že je potrebné spolupracovať. "Slovensko je v ohrození, potrebuje normálnu vládu, ktorá ho vyvedie z chaosu a krízy. Kľúčovým politickým cieľom rozumných ľudí a rozumných politikov do parlamentných volieb musí byť formovanie alternatívy, aby vznikla vláda bez Smeru-SD Roberta Fica a bez súčasného politického cirkusu najmä v réžii OĽANO a Igora Matoviča," vyhlásil s tým, že jeho strana chce takúto alternatívu pomôcť vytvoriť.

Simon zároveň uviedol, že nekomunikuje s predstaviteľmi mimoparlamentnej strany Aliancia, ktorá vznikla spojením maďarských strán Most-Híd, SMK a Spolupatričnosť. "Momentálne komunikácia medzi nami nie je, pretože pri spájaní nás vylúčili, neprizvali nás k stolu," skonštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.