Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2018, 07:40

Zo súdu zmizlo tristo strán spisu ku kauze Technopol, ktorá siaha až ku Kočnerovi

Nie je presne jasné, aká veľká časť chýba a kedy došlo k zmiznutiu.

Zo súdu zmizlo tristo strán spisu ku kauze Technopol, ktorá siaha až ku Kočnerovi
Zdroj: TASR - Lenka Krošláková

Okolo podnikateľa Mariana Kočnera vzniká ďalší problém. Z Okresného súdu Bratislava I súdu totiž zmizlo zhruba tristo strán spisu ohľadne kauzy Technopol Servis, ktorá siaha práve ku Kočnerovi. Informáciu prinieslo sme.sk. "Vec je v štádiu prešetrovania,“ reagovala pre denník predsedníčka súdu Anna Kašajová.

Nie je presne jasné, aká veľká časť chýba a kedy došlo k zmiznutiu. Zmiznutý súdny spis sa má dotýkať právne pochybného rozhodnutia sudkyne Miriam Repákovej.

​Táto sudkyňa sa dala z prípadu vylúčiť kvôli zaujatosti. „Je neuveriteľné, že zo spisu o veci, v ktorej došlo k zjavne nezákonnému rozhodnutiu, kde došlo k výmene sudcu z dôvodu zaujatosti a kde je problém s postupom súdu, ktorý prešetrovalo aj ministerstvo spravodlivosti, odrazu zmizne tristo strán,“ povedal pre SME právnik Radovan Pala z advokátskej kancelárie TaylorWessing, ktorá zastupuje skutočných vlastníkov Technopol Servis okolo podnikateľa Pavla Páveka.

Polícia v tejto kauze Technopol obvinila piatich ľudí a jednu firmu, má isť o Kočnerových známych.

Prokuratúra zaistila nehnuteľnosti spoločnosti Technopol za 20 miliónov eur vrátane rovnomenného vežiaku v bratislavskej Petržalke, ktorý majú ovládať blízki stíhanému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. V utorok o tom informoval denník Sme.

Z najnovšieho zápisu v katastri nehnuteľností vyplýva, že prokurátor Maroš Žilinka nehnuteľnosti zaistil 13. júla. Podľa denníka Sme sa tu objavila aj informácia, že nehnuteľnosti sú na dosah schránkovej firmy Midas Investments, ktorá sa objavuje v mnohých obchodoch podnikateľa. Ten popiera, že by ju vlastnil.

Skupina ovládla Technopol v roku 2016 na základe akcií, ktoré sa objavili v rukách firmy Aarow podnikateľa Jozefa Dučáka ml.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.