Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2018, 00:00

Pod bratislavský obchvat navážajú odpad. Problém môže byť väčší, ako sa čakalo

Biznis s odpadom pri výstavbe obchvatu Bratislavy má zrejme väčšie rozmery, ako sa pôvodne predpokladalo.

Environmentálny škandál okolo obchvatu Bratislavy sa minulotýždňovým zásahom kriminalistov neskončil. V biznise s odpadom sú zapletené aj ďalšie firmy vrátane známych developerských spoločností, vyhlásil v rozhovore pre HN vicestarosta Jaroviec a predseda dopravnej komisie hlavného mesta Jozef Uhler. Konkrétne firmy zatiaľ nechcel menovať. Odvoláva sa pritom na zdroje spolupracujúce s políciou pri objasňovaní envirokriminality.

Zásahy sa neskončili

Minulý pondelok Národná kriminálna agentúra odviedla v putách konateľa eseročky NDD Michala Grebečiho a prehľadávala skládku v Moste pri Bratislave. Podľa informácií z prostredia vyšetrovania má byť aj táto firma zapletená do environmentálneho škandálu pri výstavbe obchvatu Bratislavy, ktorý sa tiahne od júna tohto roka. Vtedy Uhler vystúpil na tlačovke, kde vyhlásil, že mal k dispozícii na nahliadnutie zmluvu na dovoz nebezpečného škvarového materiálu. Mal pochádzať od odpadovej firmy Vassal EKO na stavbu diaľnice D4 v chránenom území Rusoveckého ramena Dunaja. Konateľ firmy je momentálne pre podozrenia z envirokriminality vo väzbe. „Tieto firmy sa tvária, že odpad nejakým spôsobom spracúvajú, ale v skutočnosti veľkú časť z neho navážajú pod D4 alebo sypú do Dunaja,“ vyhlásil Uhler na margo obchodov pri výstavbe lacnej diaľnice. „Keď si objednávate spodné konštrukčné prvky vozovky, je to drahá vec. Toto je win-win situácia – jeden sa toho chce zbaviť a druhý to lacno kúpi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.