Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2018, 11:50 Aktualizované dňa 21.10.2018 o 13:17

Ostrá slovná potýčka v RTVS. Čoho sa ja mám báť? pýta sa Fico. Že pôjdete do basy, reagoval Sulík

Obaja lídri sa pohádali na obľúbených témach ako obedy zadarmo, či zastropovanie dôchodku. Situácia sa však vyhrotila pri téme o Kočnerovi.

Ostrá slovná potýčka v RTVS. Čoho sa ja mám báť? pýta sa Fico. Že pôjdete do basy, reagoval Sulík
Zdroj: TASR; HNtelevízia; Koláž: HN

Šéf Smeru Robert Fico a predseda Sas Richard Sulík predviedli v televíznej relácii na RTVS O 5 minút 12 ostrú výmenu názorov. Obaja lídri sa pohádali na obľúbených témach, ako sú obedy zadarmo, či zastropovanie dôchodku.

Situácia sa však vyhrotila, keď začali rozoberať vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

A následnej prišla na rad debata o Marianovi Kočnerovi. Najprv si obidvaja lídri strán vyčítali spojenie s týmto kontroverzným podnikateľom. Potom sa však situácia zdramatizovala.

Moderátor Jozef Hajko sa spýtal Fica, či sa neobáva toho, čo sa nájde v Kočnerovom trezore. Fico sa najprv bránil tým, že Kočner nie je ani obvinený a on nemôže vedieť, čo má kto v trezore.

"Nemám sa čoho obávať," povedal Fico.

Sulík na to reagoval, že sa má obávať toho, že skončí v base. "Vy obhajujete Kočnera, ja to chápem, vám tečie do topánok," hovorí Sulík.

"Čo tu vytvárate za obraz? Čo ja viem, kto čo má v trezore. Čoho sa mám báť preboha?" reagoval bývalý premiér.

"Basy. Veď prídu na vás," odkázal mu opozičný líder.

"Nehnevajte sa, toto povedať politickému oponentovi?" pýtal sa ďalej Fico. "Čo, že patríte do basy? Veď tam patríte," reagoval znovu Sulík.

Po týchto slovách Fico na záver diskusie vážnym tónom povedal, že Sulíkove prejavy sú neakceptovateľné. Bude ho žiadať o ospravedlnenie.

"Vyprosujem si takéto vulgárne správanie, aby ma Sulík posielal do basy. Očakávam, že sa ospravedlníte, je nemysliteľné, aby sa europoslanec vyjadroval o trojnásobnom premiérovi, aby išiel do basy, to je nehorázne," povedal Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.