Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 07:38 Aktualizované dňa 19.10.2018 o 11:11

Muž z identikitu v prípade Kuciakovej vraždy spáchal samovraždu

Ronald R. mal byť zároveň synom priateľky Miroslava Marčeka, ktorý je medzi obvinenými. 

Muž z identikitu v prípade Kuciakovej vraždy spáchal samovraždu
Zdroj: Generálna Prokuratúra/HNtelevízia

Ronald R., ktorý mal byť vyobrazený na policajnom identikite, ktorý prokuratúra zverejnila v prípade vraždy Jána Kuciaka spáchal v stredu večer samovraždu. Informáciu priniesol denník Nový čas.

Pozrite si aj tlačovú konferenciu, na ktorej prokurátor zverejnil identikit:

​Podľa denníka mal byť aj jedným z ôsmich zadržaných z Kolárova. Medzi nimi boli aj traja dnes obvinení z vraždy Jána Kuciaka. Ronald R. mal byť zároveň synom priateľky Miroslava Marčeka, ktorý je medzi obvinenými. 

Portál topky.sk informuje, že Ronald R. si mal siahnuť na život v stredu  okolo 19. hodiny. Bez známok života ho mali nájsť obeseného na povale domu.

Identikit zverejnil dozorujúci prokurátor v polovici septembra s tým, že je na ňom osoba, ktorá by mohla mať bližšie informácie k vražde. 

"Osoba sa mohla pohybovať v okolí miesta vraždy v čase spáchania skutku," vyhlásil. "Čo videl, to sa od neho chceme dozvedieť," spresnil.

Po zadržaní obvinených orgány činné v trestnom konaní upresnili, že zverejnenie identikitu im malo poslúžiť na potvrdenie, že idú po skutočných vrahoch.

​Nemalo totiž ísť o vymyslenú osobu, ale o podobizeň človeka blízkeho jednému z obvinených. Po zverejnení identikitu mali začať medzi sebou muži viac komunikovať, čím policajtov uistili, že sú na správnej stope.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.