Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

Uviazli vo vlaku, manažéri železníc im dajú po 50 eur

Štátny dopravca vypláca na účet peniaze cestujúcim, ktorí začiatkom septembra na dlhé hodiny uviazli vo vlaku.

Uviazli vo vlaku, manažéri železníc im dajú po 50 eur
Zdroj: ŽSR

Mesiac po vážnom incidente dostali cestujúci na účet 50 eur. Ide o kompenzácie, ktoré, okrem vrátenia ceny lístka, vypláca Železničná spoločnosť Slovensko za nezvládnutú situáciu po páde trakčného vedenia v Bratislave. Dvadsiatim šiestim žiadateľom vyplatili peniaze na účet 16. októbra, potvrdil hovorca spoločnosti Tomáš Kováč. Na odškodnenie čaká zatiaľ ďalších 11. Kompenzácie uhrádza širší manažment ZSSK zo svojich každomesačných odmien. Rádovo ide o stovky eur, ktoré dostávajú za spokojnosť zákazníkov.

Vysvetlenie stále neprišlo

Trakčné vedenie na bratislavských Vinohradoch spadlo 6. septembra večer. Desiatky cestujúcich uviazli vo vlaku na niekoľko hodín bez svetla, vody, toalety a možnosti vyjsť von. Incident spôsobil meškanie takmer dvadsiatky ďalších regionálnych aj medzinárodných vlakov.

Vedenie spoločnosti viackrát zopakovalo, že pristupuje k nadštandardným kompenzáciám nad rámec zákona bez toho, aby bola známa miera ich zavinenia na udalosti. Železničnú infraštruktúru totiž nemá v správe ZSSK ako dopravca, ale Železnice Slovenskej republiky. Hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková krátko po incidente pre HN povedala, že si treba počka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.