Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 17:43

Razie určite súviseli s vraždou Kuciaka, tvrdí Kurilovská. Nemôže dôjsť k útokom na Kočnera?

  • Lucia Kurilovská sa pre HNtelevíziu vyjadrila k posunom v kauzách okolo Mariana Kočnera.
  • Čo znamená, že razie v nehnuteľnostiach Mariana Kočnera súviseli s násilnou trestnou činnosťou?
  • A čo mohli vyšetrovatelia počas razí hľadať?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

V priebehu týždňa sa udiali dva zásadné posuny v kauzách okolo kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera. Policajti vykonali razie v jeho nehnuteľnostiach a po novom je obvinený aj z krátenia dane a poistného. Pre HNtelevíziu tieto posuny zhodnotila rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská.

"Keď bolo zverejnené, že to bolo v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou a vzhľadom k tomu všetkému, čo už sa objavilo v médiách, tak určite je to vo veci úkladnej vraždy novinára Kuciaka," vyhlásila Kurilovská a dodala, že v prípade ďalších Kočnerových káuz - zmenky či krátenie dane - ide o ekonomickú, nie násilnú trestnú činnosť.

​Domové prehliadky v Kočnerových nehnuteľnostiach mohli byť podľa Kurilovskej spojené "aj s inými možnými trestnými konaniami." Dôkazy, ktoré mohli byť pri raziách zaistené, sú napríklad spisy, listiny, či počítače.

​Podozriví z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú držaní vo väzniciach po celom Slovensku, aby sa nemohli ovplyvňovať alebo dohodnúť, myslí si Kurilovská.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.