Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 00:00

Aj najmenších žiakov majú učiť telocvikári

Aj najmenších žiakov majú učiť telocvikári
Zdroj: Pavol Funtál

Viac ako 1 900 telocvikárov by sme na Slovensku potrebovali, ak by platila novinka, nad ktorou uvažuje rezort školstva. Chce, aby telesnú výchovu na prvom stupni základnej školy učili telocvikári, väčšina škôl by tak musela ďalšieho učiteľa s takouto aprobáciou zamestnať.

Zmena na telesnej výchove

Na bežnej základnej škole, ktorých je na Slovensku takmer dvetisíc, učí žiakov na prvom stupni všetky predmety triedny učiteľ. Je to tak aj pri telesnej výchove, malo by sa to však zmeniť. Ministerstvo školstva uvažuje o možnosti vyučovania telesnej výchovy v ročníkoch prvého stupňa základnej školy učiteľmi s aprobáciou telesná výchova. „Aby v prípade potreby pomohli školám zabezpečiť vyučovanie telesnej výchovy,“ reagovalo tlačové oddelenie rezortu na našu otázku, prečo s týmto opatrením prichádza. Školám by to však mohlo skomplikovať situáciu. „Budú mať výpadok v úväzkoch, čo bude veľmi vážny problém,“ hovorí o pedagógoch na prvom stupni učiteľ a parlamentný poslanec za stranu OĽaNO Miroslav Sopko.


V praxi by to mohlo znamenať, že triedny vyučujúci na prvom stupni príde minimálne o dve hodiny do týždňa, keby jeho žiaci mali telocvik. „Musel by si to na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.