Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 00:00

Kočnerove kontakty vedú k veľkým hráčom

Marian Kočner mal bohaté portfólio vplyvných priateľov. Mohli medzi nimi byť aj Zoroslav Kollár či Bödörovci.

Kočnerove kontakty vedú k veľkým hráčom
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Marian Kočner
Kočnerovo meno je spájané nielen s politikmi ako Robert Fico či Richard Sulík, ale aj so známymi podnikateľmi Zoroslavom Kollárom či nitrianskymi podnikateľmi Miroslavom a Norbertom Bödörovcami. „Je vysoký predpoklad, že sa vzájomne poznali a že medzi sebou mali nejaké väzby, keďže všetci traja podnikali v podobnom prostredí na Slovensku,“ povedala pre HN Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu.

Samotný Kočner figuroval od druhej polovice 90. rokov vo viacerých kauzách. Jeho kariéru podnikateľa odštartoval škandál okolo Technopolu a ďalej násilný pokus o prevzatie moci nad televíziou Markíza.

V súčasnosti sedí vo väzbe v leopoldovskej väznici v prípade kauzy možného falšovania zmeniek voči Markíze.

Čerstvé stopy ku Kočnerovi vedú aj v prípade vraždy Jána Kuciaka. Práve v utorok v Kočnerových nehnuteľnostiach uskutočnili kukláči raziu v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou. Predpokladá sa teda, že muži zákona si Kočnera vzali na mušku aj v súvislosti s prípadom novinára.


Zoroslav Kollár
Kočner začal podobne ako ďalšie veľké meno slovenského biznisu Zoroslav Kollár podnikať v 90. rokoch. Zatiaľ čo Kočner sa „preslávil“ v biznise s nehnuteľnosťami či správou zmeniek, meno Zoroslava Kollára dostalo koncom druhého milénia zvuk najmä v súvislosti s jeho profesiou konkurzného právnika. Mená obidvoch podnikateľov taktiež svietia na takzvaných mafiánskych zoznamoch, ktoré najskôr unikli z polície v roku 2005, v roku 2010 a tretíkrát v roku 201

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.